Terezčini koloušci o víkendu opět bodovali v soutěži ROZKOŠ RESCUE 2018

Ve dnech 4. – 6.5. 2018 se konal další ročník metodické soutěže ROZKOŠ RESCUE pro profesionální, studentské a laické zdravotnické týmy testující odborné znalosti a fyzickou a psychickou odolnost všech zasahujících.

V kategorii ROZKOŠ RESCUE 2018 Profi mezi sebou soutěžilo 37 týmů z celé České republiky. Za Fakultu zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni se soutěže zúčastnily 4 týmy.

Účast na této metodické soutěži, i přes velkou psychickou i fyzickou zátěž, byla pro studenty oboru Zdravotnický záchranář velikým přínosem, kdy si mohli ověřit doposud nabité znalosti a dovednosti, ponaučit se z vlastních chyb a naučit se mnoho nového.

Tým 3. ročníku oboru Zdravotnický záchranář „TEREZČINI KOLOUŠCI“ vybojoval na ROZKOŠ RESCUE 2018 Profi 3. MÍSTO, což je obrovským úspěchem, protože první dvě místa obsadili týmy profesionálních záchranářů, tudíž mezi studenty – záchranáři jsou proslulí koloušci opět nejlepší! Dalším úspěšným týmem byl tým „PARAMLÁĎATA“, složený ze studentů 2. ročníku naší fakulty, který skončil na krásném 4. místě z 37 zasahujících posádek!

Studentům gratulujeme a děkujeme za perfektní reprezentaci naší fakulty!

Katedra záchranářství, diagnostických oborů a veřejného zdravotnictví

Autor fotografií: Luboš Bouček

rozkos_rescue_2018_1