Studenti oboru Zdravotnický záchranář se zúčastnili cvičení RESCUE PATROL 2018

Ve dnech 4.-9.9. 2018 se zúčastnili naši studenti oboru Zdravotnický záchranář mezinárodního záchranářského cvičení Rescue Patrol 2018, které probíhalo v okolí Berouna.

Čekalo na ně mnoho modelových situací s tématikou mimořádných událostí s hromadným postižených osob. Při řešení těchto situací si studenti vyzkoušeli spolupráci s jednotkami IZS a překvapením pro ně byl zásah útvaru rychlého nasazení při útoku aktivního střelce. Zásahy probíhali v jakoukoliv denní dobu na zajímavých místech tohoto regionu, například Lom Velká Amerika, Salvayovy doly a vyvrcholením cvičení byl noční zásah na hradě Karlštejn. Poslední den probíhala odborně-dovedností soutěž, kde naší studenti 3. ročníku vybojovali krásnou medailovou 3. příčku.

Studentům gratulujeme a děkujeme za perfektní reprezentaci naší fakulty!

Katedra záchranářství, diagnostických oborů a veřejného zdravotnictví

kaz_aktualita_REscue_Patrol

Foto: V. Jahn