Proběhl 9. ročník konference Cesta poznávání a vzdělávání v ošetřovatelství

Dne 14. května 2018 se v Plzni v rámci oslav Mezinárodního dne sester konal již 9. ročník tradiční celostátní konference ošetřovatelství a porodní asistence Cesta poznávání a vzdělávání v ošetřovatelství IX. a jarní konference České asociace sester Region plzeňský s podtitulem „Nemocnice podporující zdraví“.

Konference proběhla ve Fakultní nemocnici Plzeň, která se v rámci programu Health Promoting Hospitals and Health Services (Nemocnice a zdravotnická zařízení podporující zdraví) řadí mezi nemocnice  kladoucí  důraz na podporu zdraví a prevenci nemocí a ne pouze na samotné diagnostické a léčebné služby.

Organizátoři konference Katedra ošetřovatelství a porodní asistence Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni a Česká asociace sester Region plzeňský ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Plzeň a Sdružením porodních asistentek Plzeňského kraje připravili bohatý program určený nejen pro všeobecné sestry a porodní asistentky a ostatní nelékařské zdravotnické pracovníky, ale i pro  osoby vzdělávající nelékařské zdravotnické pracovníky a studenty oborů Ošetřovatelství a Porodní asistence. Hlavním tématem propojujícím prezentované příspěvky byla podpora zdraví. Na konferenci zaznělo 14  příspěvků a počet účastníků byl více než sto.

konference_nemocnice_podporujici_zdravi

16.05.18