Studenti oboru Zdravotnický záchranář ovládli soutěž „Den první pomoci“ v Ostravě

Týmy FZS ZČU v Plzni „Terezčini koloušci“ (Terezie Paukertová, Luboš Bouček a Tomáš Brůžek) a „Nebelvír“ (Lukáš Jindra, Jiří Svoboda a Daniel Karafiát), studijního oboru Zdravotnický záchranář se od čtvrtka 24.5. do soboty 26.5. 2018 zúčastnil prestižní soutěže „Den první pomoci“, kterou každoročně pořádá Lékařská fakulta Ostravské univerzity v Ostravě.

V konkurenci dalších 14 týmů z vyšších odborných a vysokých škol z celé republiky a ze Slovenska naši studenti opět zabodovali a přivezli pro naši fakultu skvělé 1. místo (Terezčini koloušci) a neméně krásné 2. místo (Nebelvír). Oběma týmům moc gratulujeme a těšíme se na další úspěchy!

Katedra záchranářství, diagnostických oborů a veřejného zdravotnictví

ostrava_1

ostrava_2