Studenti FZS, FDULS a TH Deggendorf představili koncepty „inteligentního podavače“

Dne 7. – 9. 6. 2018 se konal závěrečný workshop letního semestru ak. r. 2017/18 v rámci projektu 64 „Interprofesní vzdělávání studentských týmů“, který hostila FZS a v sobotu FDULS.

Během workshopu si studenti vyzkoušeli programování základního smart systému pro domácnost seniora, navštívili výrobnu židlí firmy Peška, poznali Plzeň z výšky věže kostela sv. Bartoloměje a především doladili prezentace na sobotu. Každý interprofesní mezinárodní tým složený ze studentů TH Deggendorf, FZS a FDULS ZČU v Plzni představil výsledky své semestrální spolupráce, kdy vyvíjeli další inteligentní pomůcku pro umožnění setrvání seniorů v domácím prostředí. Tento semestr se jednalo o inteligentní podavač, které umožní převoz potřeb v domácnosti a jejich podávání a zlepší tím soběstačnost. Projekt je realizován v rámci Programu přeshraniční spolupráce Česká republika - Svobodný stát Bavorsko, cíl EÚS (Evropská územní spolupráce) 2014 – 2020.

Deggendorf_1 Deggendorf_2

22.06.18