Proběhl 6. ročník festivalu CESTA ŽENY – MATKY

V sobotu 11. listopadu 2017 se na Fakultě zdravotnických studií uskutečnil Festival Cesta ženy - matky.

Letos jsme ve spolupráci s Odborem sociálních služeb Magistrátu města Plzně, Unií porodních asistentek a se Sdružením porodních asistentek Plzeňského kraje uspořádali již 6. ročník! Festival nabídl zajímavé přednášky (např. Jak se nejlépe připravit na porod? Aromaterapie v těhotenství. Historie porodní asistence) a také workshopy (Malování v těhotenství. Kojení jako výživa pro duši. Zdravá prsa, pánevní dno a ženské tajemství). Součástí festivalu byly také tři umělecké výstavy, prodejní expozice, poradenství o látkových plenkách či o nošení dětí. Nechyběl již tradiční bazárek potřeb pro kontaktní rodiče. Součástí festivalu byla i sbírka, vybraný obnos 1 724,- Kč byl předán studentkami 2. ročníku studijního oboru Porodní asistentka vrchní sestře Neonatologického oddělení FN v Plzni a bude využit na nákup příze na výrobu háčkovaných chobotniček pro nedonošená miminka. Festivalu se zúčastnilo okolo 150 lidí. Všem moc děkujeme za návštěvu a těšíme se na příští ročník.

CESTA1

CESTA5